KameaSenior wspiera Szlachetną Paczkę

KameaSenior uczestniczy w pięknej inicjatywie „Szlachetna Paczka”, której celem jest
zebranie potrzebnych środków dla rodzin uboższych. Postanowiliśmy pomóc Pani Ewelinie
seniorowi z gminy Gietrzwałd.

Historia Rodziny
 

Pani Ewelina (68 lat) mieszka sama w części domu, daleko od wsi i głównych dróg. Od czasów dzieciństwa los jej nie oszczędzał.Po śmierci matki ojciec oddał wszystkie swoje dzieci (7) do różnych domów dziecka. Do dziś, mimo starań, nie ma kontaktu z rodzeństwem. Pani Ewelina jest osobą schorowaną, ma problemy z sercem, nadciśnieniem oraz oczami (jaskra, zaćma). Jest już po kilku operacjach i czeka na kolejną. Po śmierci pierwszego męża wyszła za mąż ponownie. Niedługo po tym zachorowała na nowotwór. W tej chwili choroba jest w remisji. 8 lat temu nagle zmarł jej drugi mąż i została sama. Ze względu na trapiące ją choroby i dużą odległość od najbliższego przystanku autobusowego ma problemy z dotarciem do lekarzy i na rehabilitację. W 2016 roku podżyrowała znajomym kredyt. Niestety, ci nie spłacali go, więc komornik zajął część jej emerytury na poczet jego spłaty. Sama ostatecznie nie miała za co kupić opału na kolejną zimę, dlatego zaciągnęła kredyt. Spłaca teraz oba zobowiązania.  Z dochodu 1095 zł po odliczeniu wszystkich koniecznych wydatków, pozostaje jej na życie 201zł na miesiąc.

Piękno Rodziny
 

Mimo wszystkich przeciwności losu i chorób Pani Ewelina jest pogodna i zaradna. Mimo problemów ze zdrowiem uprawia niewielki ogródek. Zebrane plony przerabia i daje tym, którzy jej pomagają. Jesienią zbiera też grzyby, które czasami sprzedaje. Przed operacjami oczu uwielbiała robić na drutach i ma nadzieję, że po kolejnej operacji będzie to znowu możliwe. Pani Ewelina lubi sprzątać i chętnie pomaga robić porządki w kościele i na plebanii. Ma nadzieję, że dostanie skierowanie do sanatorium w Kołobrzegu. Jej ogromnym marzeniem jest choć raz w życiu zobaczyć morze.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
 
  • Odkurzacz – Stary się zepsuł, a przy bardzo słabym wzroku zamiatanie jest mało skuteczne
  • Żywność – Dzięki temu Pani Ewelina mogłaby zaoszczędzić pieniądze na inne życiowe potrzeby, przede wszystkim dojazdy do lekarzy i rehabilitację.
  • Węgiel (1 tona) -Pani Ewelina zakupiła już drewno na opał, ale tylko niewielką ilość. Na węgiel ją na razie nie stać.

Będziemy wdzięczni

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na naszej stronie Facebook https://www.facebook.com/KameaSenior

Share on facebook
Facebook