Mini poradnik dla rodziny

Witamy Cię w mini-poradniku KameaSenior. Dzielimy się tutaj wiedzą praktyczną oraz naszym doświadczeniem
i obserwacjami. Do opieki nad osobami starszymi staramy się podchodzić w sposób kompleksowy, a więc nie oddzielać zdrowia psychicznego od fizycznego. Naszym zdaniem bardzo ważne jest, aby senior odżywiał się prawidłowo, był aktywny ruchowo, był zaangażowany w codziennie czynności, a przede wszystkim, jak najdłużej samodzielny i obecny w życiu rodziny. 

Rozumiemy jednak, iż opieka nad seniorem, zwłaszcza seniorem cierpiącym na chorobę przewlekłą, jest bardzo dużym wyzwaniem dla jego najbliższych. Pojawia się wiele pytań związanych z nową organizacją przestrzeni domowej oraz życia rodzinnego, higieną, środkami pomocniczymi, jak pieluchomajtki i podkłady, sprzętem ortopedycznym i wreszcie samą opieką. Co zrobić, gdy zauważamy, że nasza bliska osoba nie radzi sobie z toaletą osobistą, coraz częściej upada, popada w stany depresyjne, nie angażuje się już w pełni w rozmowę?

W naszym poradniku znajdziesz porady oraz sugestie, które mogą okazać się pomocne w sprawowaniu opieki nad Twoim bliskim. Każda osoba wymaga indywidualnego podejścia jednak istnieje szereg zasad i sprawdzonych metod ułatwiających pracę z seniorem.

Jeśli masz konkretne pytania, wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń.

Artykuły